YÜKSEK VOLTAJ ARIZALARINA SON…!

Trimbox Nedir?

TRIMBOX % 100 yerli üretim olup bir voltaj stabilizatörüdür. TRIMBOX; elektrik kullanan herkesin yüksek voltaj arızalarının önüne geçmiş ve risk oluşumunu % 100 ortadan kaldırmıştır. Ev ve işyerleri için monofaze (220 V) ve sanayi tipi trifaze (380 V) olmak üzere iki modeli mevcuttur.

Özelliği nedeni ile dalgalı akım olarak evlerimize gelen elektriğin, yapılan araştırmalarda, ani zıplamaların ve aşırılıkların yaşanması tüm kullanıcılara risk oluşturmaktadır. TRIMBOX yüksek voltajı kendi içerisinde yok ederek buna bağlı olarak oluşabilecek cihazlardaki elektronik kartların bozulması/yanmasını, cihazların bozulmasını/yanmasını % 100 önleyerek yangın risklerini sıfıra indirmiştir.

Özellikle sanayi alanında gözle görülür şekilde hissedilen yüksek gerilim ve yüksek voltaj darbeleri nedeni ile endüstriyel elektronik kartlarını yakmasını nedeni ile oluşan arızaları ve maliyet giderlerini önlemek amacı ile üretilen alternatif akımla beslenen TRIMBOX, tüm ev ve işyerleri, fabrikalar gibi tüm sanayi elektrik tüketicileri sorunsuz bir elektrik için TRIMBOX ile korunmak zorundadır.

Trafo patlaması veya veya yıldırım düşmesi nedeni ile zarar görmesi durumunda; Enerji sağlayıcı görev yapamayacak, kamera sistemi görüntü alamayacak, Alarm sistemi devre dışı kalacak ve Personel giriş çıkış kontrol sistemleri işlevini yitirecektir. Trimbox bu gibi üst düzey güvenlik gereken yerlerde ve bu durumlarda kalkan görevi görecek olup, bu güvenlik açığını Trimbox ortadan kaldıracaktır.

Ev ve işyerlerimizdeki Güvenlik kameraları, hırsız alarm, yangın ihbar, bariyer ve geçiş kontrol sistemlerinin olduğu yerlerde TRIMBOX, cihazların yüksek voltajdan dolayı arızalanarak devre dışı kalmasını önler ve olası tehditlere karşı ekstra koruma sağlar.Trafo patlaması ve yıldırım düşmesi gibi durumlarda, elektrik ve elektronik cihazlarını korur, kesintisiz güç kaynaklarının (UPS) devre dışı kalmalarını önleyerek, güvenlik sistemlerinin çalışır durumda kalmasını sağlar.

Trimbox Nerelerde Kullanılır 

 1. Fabrikalar,
 2. Ofisler,
 3. Konutlar,
 4. Alışveriş (AVM) merkezleri,
 5. Oteller,
 6. Hastaneler,
 7. Okullar,
 8. Bankalar,
 9. ATM’ler,
 10. Kamu kurumları,
 11. Baz istasyonları,
 12. Askeri birlikler… Elektrik kullanan her mekanda ve her cihazda kullanılabilir

Trimbox Neleri korur

 1. Yıldırım düşmesi nedeni oluşan yüksek gerilim arızalarını,
 2. Trafo patlaması nedeni oluşan yüksek gerilim arızaları,
 3. Elektrik git/gelleri nedeni oluşan yüksek gerilim arızaları,
 4. İşletme içinde oluşan voltaj darbelerinin elektrik tesisatınızda ve cihazlarınızda yol açtığı yüksek gerilim arızalarını,
 5. Tesisatınıza şebekeden gelen binlerce ani voltaj darbesini yok eder.
 6. Tesisatınıza her zaman doğru voltajın ulaşmasını sağlayarak, tesisat kablolarınızın ve cihazlarınızın ısınmasını, ark oluşumlarını önler ve yangın riskini ortadan kaldırır.

Trimbox nasıl Korur?

 1. Trimbox Ev ve işyerlerinize ki çalışmalarınız kesintiye uğramaz.
 2. Trimbox Koruma yaparken akım koruma sigortasını attırmaz .
 3. Trimbox da güç sınırı yoktur, ister 1 amper ister yüzlerce amper akım çeksin, sisteminizi Trimbox ile koruyabilirsiniz.
 4. Trimbox la Servis ve tamir ihtiyaçlarınızı minimuma indirerek, iş verimliliğinizi ve müşteri memnuniyetini bir üst düzeye taşır
 5. Trimbox la trafo patlaması veya yıldırım gibi aşırı yüksek voltaj oluşması durumunda ise akım koruma sigortasını attırarak kısa devre olur, tesisatınızı ve cihazlarınızı korur.

 

Tesisata Uygunluk

 

 1. Trimbox standart sigorta panolarına uygun yapıdadır.
 2. Trimbox Birkaç dakika içinde monte edilebilir.
 3. Trimbox Sigorta çıkışına paralel olarak bağlanır.
 4. Trimbox Panonuzda bulunan kaçak akım rölesi, kontaktör, şalter gibi ekipmanlarla sorunsuz çalışır
 5. Trimbox Herhangi bir bakıma ihtiyaç duymaz.