Kollu Bariyerler 

 Giriş çıkış kontrol noktalarında güvenli geçiş temel yapılarından biride Kollu bariyerlerdir.Bariyerlerin kullanım alanları  daha çok açık alanlarda, kapalı ve açık otoparkların giriş ve çıkışlarda kontrol güvenliği sağlamak için kullanılmaktadır.

Sitelere, özel mülklere, Otoparklara, köprü ve Otoyol gişelerinde yetkisiz giriş ve çıkışların engellenmesi ve denetlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Çalışma ve kontrol şekilleri ile, kartlı okumalı kollu bariyer sistemler, Uzaktan kumandalı bariyer sistemler, PTS Plaka tanımalı sistemler, OGS yani Otomatik Geçiş sistemleri şeklinde kontrol yapılarına sahiptirler.

Araç Tanıma Sistemleri

Plaka Tanıma Sistemi – PTS

Plaka Tanıma Sistemi: Yazılım ara yüzü tamamen kolay kullanıma sahiptir. Otoyollar da sitemin başarı oranı %95 (EGM verisi) site ve otoparklarda ise %98 üzeri bir başarı sergilemektedir. Yalnız araç plakası çamurlu, karlı veya silik ise okuma işlemi gerçekleştiremez, İnsan gözü ile okunabilen tüm Latin harfli kare veya dikdörtgen plakaları Plaka Tanıma Sistemi miz başarılı bir şekilde okur, insan gözüyle okunamayan plakaları sistem okuyamaz, Sitelerde araç giriş kapısı, çıkış kapısı bulunan bölgelerde araç giriş/çıkış kontrolü, kayıt ve güvenlik ve giriş/çıkış izin verme amacı ile kullanılır.

OGS Sistemi

OGS TANIMI  Otomatik Geçiş Sistemi (OGS), otoyol, köprü ve tünellerde trafikteki yoğunluğu azaltmak, ücret toplama işletmesi için gerekli olan veri toplama, denetleme, izleme, ihlal işlemleri, ücretlendirme ve raporlama gibi araç ve gişe arasında mikrodalga iletişim esasına dayalı, gişelerde durmadan araç geçirmeye uygun, tüm fonksiyonlara sahip tam otomatik bir elektronik sistemdir.

Bu özellikler zaman geçtikçe günlük hayatımızda ihtiyaç hissedilen diğer hizmet alanlarında da (Havaalanları, Siteler, Otoparklar,AVM ) araç giriş ve çıkışları nı kontrol altına almak için  hizmet vermeye başlamıştır.

PTS ve OGS Sisteminin kullanıldığı birimler:

 • Emniyet Teşkilatı (İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri)
  · Jandarma Teşkilatı (İl ve İlçe Jandarma Komutanlıkları)
  · Belediyeler · Valilik ve Kaymakamlıklar
  · Üniversiteler · Hastaneler
  · Özel Otoparkı Olan Tüm Resmi Daireler
  · Otopark İşletmeleri · Otogarlar
  · Limanlar – Feribot İskeleleri
  · Gümrükler · Sanayi Bölgeleri
  · Fabrikalar · Kantarlar · Sınır Kapıları
  · Oteller · Alışveriş Merkezleri
  · Benzin İstasyonları · Siteler, Yaşam Kentler, Plazalar
  · Kontrollü Tüm Geçişler v.s. kullanılmaktadır.