Akıllı Şamandıra Solar Sistemi 

Akıllı Şamandıra Solar sistemi herhangi bir altyapı ve kablolama, harici bir enerji kaynağı, elektrik bağlantısı olmaksızın güneş enerjisi ile 7/24 kesintisiz çalıştırmaya yöneliktir.

Opsiyenel ilaveler:

İnternet olduğu müddetçe Kamera Sistemi uzaktan izleme yapılır, Motion Alarmlar Mail olarak gönderilir. Sistem üzerinde dahili görüntü kaydı ve 3-4G GSM hatları ile izleme yapılabilir.

İnternet olduğu müddetçe E-Maile ilave olarak tüm alarmlar karşıya Ses kayıtı ve SMS olarak da gönderilebilir.

Hareket algılama özelliği ise kameraların kendi özelliği olup, dedektörler ve çit gibi güvenlik sistemleri olmayıp, görüntüleme ve kayıt altına almaya yönelik ürünlerdir. Kameralar sadece frame değişikliklerini bildirmek üzere hareket algılaması yaparlar. Kamera üzerinde bir alan tanımlaması yapılacak, bu alan üzerinde görüntü değişikliği/hareket algılaması olması halinde kamera yazılımı(mobil veya pc’ye yüklü) aracılığıyla kullanıcıya sesli ikazlar alınacak ve otomatik e-mail gönderimi sağlanabilir

Çevre güvenliğinin izlenmesi, hırsızlık olaylarının takibi için yeterli olacaktır. Bu ürünlerin kullanımına ilişkin doğru uygulama ve ihlal bölgeleri kurulum aşamasında cihaz yazılımı üzerinden tanımlanacaktır.

İletişim sistemi: Kablosuz / Bluetooth, Orta Mesafe, 3G / 4G, Uzun Mesafe, Uydu

Denizcilik (Marina) sektöründe, Balık üretim ve balık tutma çiftliklerinde, Kamera Sistemi, Hareket Algılama ve analiz, Uzak izleme, takip ve kontrol sistemleri olarak Opsiyonel ilaveler yapılabilir.

Sisteme ekstra olarak algılama ile tetiklenebilecek sesli uyarı eklenebilir, bu sesli uyarı ile hayvan saldırıları için caydırıcı tedbirler alınabilir

Akıllı Solar Şamandıralar, Kablosuz deniz ortamının izlenmesi, Deniz çevre izleme, İnternet tabanlı bilgi paylaşımı, Cep telefonu uygulaması, okyanus algılama ve izleme, mercan kayalığı izleme, deniz balık çiftliği gibi projelerde yaşam kalitesini artıracak uygulamalardır.

Algılama ve analiz sistemi: Genel: Sensors Ses sensörleri, Koku sensörleri, Kızılötesi (IR) sensörler, Kameralar, Quality Su Kalitesi, Oxygen Çözünmüş oksijen, Ph, İletkenlik, Tuzluluk, Bulanıklık, Sıcaklık, Derinlik, Hava Kalitesi, Rüzgar hızı, yön, Nem, Barometrik basınç, Yağış, su sıcaklığı, basınç, rüzgar yönü, rüzgar hızI, tuzluluk, bulanıklık, pH, oksijen yoğunluğu, Su kalitesi izleme