Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

Giriş Çıkış Access Sistemleri


Site Giriş –Çıkış Kontrol (ACCESS ) Sistemi :
 

Siteyi araç ile giriş ve çıkışlar otomatik bariyer sistemi ile olacaktır. Çeşitli uygulama şekilleri gerçekleştirilebilir. 

1-     Araç sahiplerinin uzaktan kumanda ile bariyerleri açarak giriş ve çıkış yapmaları. 

2-     Tüm giriş çıkış kontrollerinin güvenlik görevlisindeki buton aracılığı ile olması. Yani bariyerlerin giriş ve çıkışlardaki açılışlarının kontrolünü güvenlik görevlisinde olması. 

3-     Araç sahiplerinin proximity kartları kullanarak bariyerlerden otomatik olarak geçmeleri. Bunun için araç sahibi kredi kartı boyutundaki proximity kart okuyucuya yaklaşık 30 cm ‘ den gösterecek ve kapının açılmasını sağlayacaktır.

4-Yaya giriş- çıkış kontrolü ise güvenlik görevlisi veya proximty kartların kullanacağı turnikeler ile yapılabilir.

•Ana kapı Giriş ve çıkışları (Özellikle girişleri) kontrol altına almak için Kartlı giriş sistemi uygulanmalı.

•Binaya giriş yetkisi olan kişi Girişteki Turnikeye Kartını okutarak içeri girecektir.

•Giriş yetkisi olmayan kişi ise görevli tarafından içeri alınacaktır.

•Binayı terk eden kişi gene aynı şekilde Turnikenin çıkışındaki kart okuyucuya kartını okutarak çıkacaktır.

•Bina içinde Yönetim katları odalarına Muhasebe,Müdür odaları vb.gibi bölümlere ancak yetkileri verilmiş kart sahipleri  girebilmeli

•Kullanım kolaylığı açısından Otopark ve Binaya giriş kartı aynı kart olmalı

•Bu sistem sayesinde  Binasına giren ve çıkan kişiler otomatik olarak sisteme kayıt edilecek istenildiğinde Bilgisayardan rapor haline getirilecektir.

•Böylelikle  özellikle Genel kurul toplantılarına girişlerde Yapılan kimlik bilgileri taramasında ve kayıtlarda kolaylıklar sağlanacaktır. 

Access Kontrol Sistemleri Müşteri veya ziyaretçilerin giriş ve çıkış zamanlarını kontrol ve kayıt altına almak veya geçiş noktalarını belirlemek,bu noktalar içerisinde özel sınırlar, özel alanlar belirliyebileceğimiz giriş çıkış kontrol (Access) sistemleridir.Bu sitemler bilgisayarlı yazılım desteği ile Saatlik,günlük, haftalık,Aylık raporlar alınabilir.Program, personelin (PDKS ) hareketlerini, avans bilgilerini, mesai bilgilerini, izin bilgilerini ve avans bilgilerini takip edebileceği bir sistemdir. Kullanıcı bu personel bilgilerini tanımlayarak tüm işlemelerini tek form üzerinde gerçekleştirebilir.

Access Kontrol sistemleri personel, Müşteri ve üye takibi yapan aşağıdaki tüm birimlerde kullanılmaktadır. 

  1. Spor salonları
  2. Ceza evleri
  3. Oteller
  4. Kurumlar
  5. İşyerleri
  6. Fabrikalar vb işletmelerde kullanılır. 

 Kapalı alanlarda, İş merkezlerinde Access kontrol sistemleri kamera sistemi ile entegre edilerek görüntülü güvenlik takibi yapılabilmektedir.

 

 Parmak İzi Sistemleri

 Gelinen noktada teknoloji ile gündemi yakalamak gittikçe zorlaşmaktatır. Milyonlarca firmanın personel giriş çıkış takibini yapmak ve milyonlarca çalışanın hem güvenlik hem de mali açıdan kaçınılmaz destekçisi haline gelmiş olan Biometrik (Parmak izi ) sistemler artık Dünya’da hızla yayılmaya devam ederken yeni yeni akıl almaz teknolojiler baş döndürmeye devam ediyor ve etmeye de devam edecektir.

 

Global Dünyada her geçen gün biraz daha yaygınlaşan Parmak izi sistemi firma güvenliğini sağlarken diğer yandan çalışanların, çalışma saatlerini kontrol altında tutmakta, PDKS programı ilavesi ile de hafta sonu tatilleri, bayram tatilleri, vardiya takipleri gibi önceden elle ve uzun süren zahmetli hesaplarla yapılan maaş ödemeleri artık bu sistemler sayesinde tek tuşla Bordoya dökülebilmektedir. Böylece Firma Yönetimi bu zahmetli işle uğraşmayıp gönlü rahat bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Yüz Tanıma Sistemleri 

Acceess (Giriş çıkış kontrol sistemleri) Gelişen teknoloji ile birlikte sınırları zorlamakta mevcut sistemlere yeni ve güçlü alternatifler kazandırmaktadır. Yüz tanıma terminalleri güçlü işlemcisi ve yeni algoritmasıyla benzersiz bir geçiş kontrol performansı sunmaktadırlar. Yeni nesil bu  yüz tanıma terminalleri, parmak izi, kartlı geçiş ve yüz tanımayı bir arada sunmaktadırlar.. 

 Üzerinde barındırdığı yüksek hassasiyetli optik sensör ve kameraları sayesinde hızlı ve giriş ve çıkışlara güvenli bir şekilde olanak tanımaktadır. Çeşitli uygulamalarla, Manyetik kilit, kapı sensörü ve çıkış butonlarına bağlantı yapabilen cihaz; aynı zamanda ethernet ve USB portlarından iletişim sağlamaktadırlar.

 

www.guvenlikavm.com

 www.fidanelektronik.com 

www.fidanelektronik.com.tr

Home Faliyetlerimiz Giriş Çıkış Access Sistemleri

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

  • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
  • Fax: (0212)356 65 97