Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

Uphill Court, Batı Ataşehir Güvenlik Sistemleri

Gönderilme: HABERLER içinde

Anadolu’yu İstanbul’a bağlayan TEM otoyolu üzerinde yer alan ve dünyada ayrı bir yere sahip metropol olan İstanbul‘umuza ayrı bir değer katan Uphill Court, Batı Ataşehir’de modern görünümü ile yerini almıştır.

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Uphil Court’un güvenliğinin en üst düzeyde olması elbette ki olmazsa olmazlardandı.

Dışarıdan gelecek bir tehlikeyi bertaraf etmenin 1. yolu siteyi çevreleyen fiziki koruma duvarları ile başlar, elektronikteki teknolojik gelişmelere paralel olarak adetlerini sayamayacağımız sonsuz bilişim teknoloji çözümleri ile devam eder.

Uphill Court Ataşehir, kamera güvenlik sistemlerinde seçimini Fidan Elektronik Güvenlik Sistemleri ve Bilişim Teknolojileri San. Dış. Tic. Ltd. Şti. işbirliği ile yapmıştır.

Uphill Court Ataşehir birbirinden bağımsız A, B ve C adalarından oluşmaktadır. Hal böyle olunca her adanın birbirinden bağımsız korunması kaçınılmaz olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir siteye tehlikenin geleceği bölge, siteyi çevreleyen sınır boyunca kapladığı alandır. Bir sitenin tam güvenliği 3 şekilde sağlanır.

 • Fiziki güvenlik (duvar, tel çit ve benzeri engeller)
 • Elektronik güvenlik,
 • Personel güvenliği.

  Elektronik ve personel güvenliğinin maksimum seviyede olması için fiziki güvenlik kaçınılmazdır. Tek başına fiziki güvenlik de bir şey ifade etmez. Site hele hele geniş bir alanda yer alıyorsa kontrolü asla mümkün değildir. Mutlaka ilave koruma birimine ihtiyaç vardır.

   

  Özellikle Çevre Güvenlik Kameraları site çevresi boyunca yer alan ve fiziki güvenliği sağlayan çevre duvarları üzerine entegre edilir. Çevre boyunca tüm ölü noktalar,kameranın tanıma mesafesi,görüş açıları,zemindeki kot farklılıkları,köşeler ve benzeri risk unsurları göz önünde bulundurularak keşif raporu çıkarılır ve tüm bu riskler değerlendirilerek projelendirilir.

   

  Ataşehir UPHILL COURT ta aynı uygulama yapılmış, bu uygulama ile;

   

  1. A,B ve C Adalarındaki Sitelerin tüm çevresinin Elektronik Çevre Güvenlik Kamera sistemi ile görüntülenmesi ve kayıt altına alınması,
  2. Site giriş ve çıkışlarının görüntülenmesi ve kayıt altına alınması,
  3. Otopark giriş ve çıkışlarının görüntülenmesi ve kayıt altına alınması,
  4. Her sitenin altında devasa bir alanı kaplayan katlı otoparklarının görüntülenmesi ve kayıt altına alınması,
  5. Otoparklardan binalara geçişlerin görüntülenmesi ve kayıt altına alınması,
  6. Binaların giriş ve çıkışlarının görüntülenmesi ve kayıt altına alınması,

   

  Yukarıda görüldüğü gibi güvenlik açısından tüm riskler göz önünde bulundurulmuş,tüm giriş ve çıkışlar 24 saat güvenlik otomasyon merkezinde sürekli izlenmekte ve Network tabanlı Gerçek Zamanlı Dijital Kayıt (DVR) cihazlarımız ile 24 saat kayıt altına alınmaktadır. Kameralar istendiğinde dünyanın her yerinden uzaktan erişim ile canlı olarak izlenecek altyapıdadır.

   

  Projede, Güvenlik Kamerası olarak 1/3"SONY Interline transfer CCD , RENKLİ DAY/NIGHT , 540 TVL , Yüksek çözünürlüklü , Elegance HC203 H kamera kullanılmıştır.

  Sektöründeki önde gelen projelerde yer alan HC203 H gece görüşü ve ekonomik fiyatı ile de emsallerine fark atmış bir üründür.

  Ataşehir UPHILL COURT genelinde 400 ‘ün üzerindeki kamera ile korunmakta olup ve her adada birbirinden bağımsız olarak Güvenlik Sistemi izleme merkezleri mevcuttur, A adası içindeki TOWERS Residance için ayrı kurulan Otomasyon merkez ile beraber toplam 4 ayrı Güvenlik izleme merkezinden oluşmaktadır.

  Ataşehir UPHILL COURT genelindeki vuku bulan bir olay sonrasında istendiğinde olay anı DVR cihazı üzerindeki haftalarca tutulan kayıt arşivinden Ay,Gün,Saat,Dakika ve Saniye zaman dilimlerine kadar seçilerek DVD kaydedici veya Flaş bellek ile yedeklenip polise teslim edilecek sisteme sahiptir.

Etiketlenen: uphill uphill court
Home Hakkımızda Haberler Süper Yönetici Uphill Court, Batı Ataşehir Güvenlik Sistemleri

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

 • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
 • Fax: (0212)356 65 97