Fidan Elektronik

                                                                       Dil: Seçimi:     

                                    

CCTV Kamera Güvenlik Sistemleri

Gönderilme: Makaleler içinde

CCTV KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ

Bir yada daha fazla Güvenlik kamerası kullanılarak görüntülerin kaydedildiği yada merkezi bir noktadan izlenebildiği Güvenlik Sistemdir. 

Güvenlik amacıyla kullanılır ve görüntü kapalı bir devre içinde kablolu veya kablosuz olarak nakledilir.

Kamera özelliklerine göre uzak mesafelerin izlenmesi ve minimum ışık kaynağı veya infrared ile görüntü alınabilmesi mümkündür. 

 

Günümüzde büyük projelerde artan yüksek çözünürlüklü kamera görüntülerinin ihtiyacı tercih sebebi olduğundan pek tercih edilmeselerde maliyet olarak avantajlı olmaları sebebi ile Analog kamera sistemleri de kullanılmaktadır.Son yıllarda HD ve Full HD çözünürlüklü kamera ve DVR kayıt cihazları gelişen teknolojiye ayak uydurmakta ve yerini korumaya çalışmaktadır. 

IP Kamera Sistemi: 

Analog kamera sistemi’ nin yetersiz kaldığı en son geldiği noktada Güvenlik Teknolojisinin geliştirdiği ve görsellikte açtığı harikalar dünyasıdır. Analog kamera sisteminde olmayan özellikleri barındıran yüksek çözünürlüklü bu IP Kameralar aynı zamanda görüntüleri normal network hatları üzerinden taşırlar.Her kameraya ayrı bir kablo çekme problemi ve alışa geldiğimiz CCTV ve DVR sistemlerdeki 4,9,16 adet gibi kurulum sınırlamaları yoktur. Normal network kablosu kullanıldığı için aynı hat üzerinden ses ve tetikleme sinyallerinin taşınması mümkündür. İstenildiğinde sistem wireless (kablosuz) olarak kurulabilir.

Active Infrared (IR) Kameralar:

(Aktif Kızılötesi) kameralar herhangi bir ışık kaynağının olmadığı ortamlarda bir infrared aydınlatma sistemi aracılığıyla görüntü alabilirler.Aydınlatmanın gerektiği mesafeye bağlı olarak kamera üzerindeki ledler yada harici infrared spotlarla kilometrelerce mesafe görüntülenebilir. Yalnızca infrared kaynak kullanıldığı için görüntüde renk yoktur.

Lazer Kameralar :

Kamusal projelerde öne çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda maalesef son zamanlarda ülkemizde de yaşanan Karakollara yapılan terör baskınları gece görüşündeki önemi ortaya koymuş ve IR Infrared aydınlatmanın yetersiz kaldığı mesafelerde lazer aydınlatmalı kameralara ihtiyaç kaçınılmaz olmuş ve zifiri karanlık ortamlarda 2-3 km ye kadar mükemmel çözümler ortaya çıkarmaktadır.

Thermal Infrared Kameralar :

Termal Kızılötesi kameralar herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç duymaksızın, cisimlerin yaydığı ısıyı görüntü olarak alabilirler. Herhangi bir harici aydınlatma olmadığı için uzun mesafelerde ve kötü hava şartlarında görüntü alınabilirler.Isı bazlı olduğu için görüntüler termogram şeklindedir ve bu sistemle kişiler tanımlanamaz yalnızca şekilleri görülür.

Lazer aydınlarmalı kameraların yetersiz kaldığı zifiri karanlık ortamlarda, özellikle ağaçlık ve sığ alanlarda, uzun menzilli mesafelerde canlı tesbiti için 12-14 km ye kadar mükemmel çözümler ortaya çıkarmaktadır.

PTZ (Yatay-Dikey ve zoom yeteneği bulunan bu uygulama kameralarında farklı yönlere harekete etme ve yakınlaştırma gibi özelliklerinden faydalanılmaktadır.360 derece yatay ve dikey hareket özelliği bulunan bu PTZ kameralar iyi bir takip yazılım altyapısı ile desteklendiğinde takip gerektiren güvenlik sistemlerinin etkinliğini ciddi oranda yükseltir. Bu sistem sensörlerle desteklendiğinde mükemmel güvenlik çözümleri elde edilir.

Ayrıca: Kamera güvenlik sistemleri dışında ki özel ihtiyaçlara göre özel ürünlerle özel projeler geliştirecek ARGE birimimiz mevcut olup bu tarz ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Home Hakkımızda Haberler Süper Yönetici CCTV Kamera Güvenlik Sistemleri

Telif Hakkı

Bu site bir FİDAN ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. markasıdır.

Sitede bulunan resimler ve içerikler kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

ILETİŞİM

  Eski Osmanlı Sokak,No: 29-2 MECİDİYEKÖY-İSTANBUL

  • Tel:(0212) 356 65 95 Pbx 
  • Fax: (0212)356 65 97